Zalety szamb ekologicznych
Szambo ekologiczne, podobnie jak tradycyjne, gromadzi ścieki, które co jakiś czas należy wywieść pojazdem asenizacyjnym. Najważniejszą różnicą jest to, że składa się ono ze zbiornika bezodpływowego. Zbiornik ten określa się mianem „ekologicznego”, ponieważ jest on w stu procentach szczelny. W praktyce daje to gwarancję, że zanieczyszczenia nie przedostaną się do gruntu. Dlaczego to rozwiązanie coraz bardziej zyskuje na popularności? Jakie są jego zalety i dlaczego jest świetną alternatywą dla szamba tradycyjnego?
Dlaczego warto zatrudnić firmę do założenia szamba?
Założenie przydomowego szamba czy też takiego, które przeznaczone będzie dla większej ilości działek, wiąże się z dość sporą ilością różnych zadań, o których tak naprawdę możemy nie mieć pojęcia. Zdecydowanie warto powierzyć to zadanie profesjonalnym firmom ze względu na spore doświadczenie w kwestii montażu oraz zakładania szamb. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w których na przykład szambo zostanie zamontowane w złym miejscu lub też po prostu nie będzie ono dostosowane w odpowiedni sposób do naszych potrzeb związanych z codziennym gromadzeniem tego typu odpadów oraz ich późniejszym regularnym wywozem, o czym również nie możemy zapominać.
Rodzaje zbiorników na wody gruntowe
Pojęcie wód gruntowych oznacza rodzaj wody znajdującej się pod ziemią, która umiejscowiona jest na większej głębokości, aniżeli ma to miejsce w przypadku wody przypowierzchniowej.
Ekologiczne szamba wodoszczelne
Szamba ekologiczne to specyficzny rodzaj zbiorników, które łączą w sobie cechy tradycyjnych szamb betonowych z funkcjami typowych przydomowych oczyszczalni ścieków. Są szczelne, odporne i wydajne, dlatego też stanowią niezawodne rozwiązanie na działkach, które nie mają przyłącza wodociągowego lub w przypadku braku miejsca na drenaż przydomowych oczyszczalni ścieków.
Zbiornik na deszczówkę - rodzaje
Zainstalowanie zbiornika na deszczówkę to bardzo ekonomiczna i ekologiczna inwestycja, pozwalająca na zaoszczędzenie cennych zasobów wody. Choć zapasy będą zależeć od wielkości instalacji, a także ilości opadów, szacuje się, że pozwolą na zaoszczędzenie nawet 80% wody, którą będzie można później wykorzystać w toaletach, w pralkach, do mycia samochodów czy podlewania ogrodu. Znaczące oszczędności, prawda? Zdecydowanie, choć zanim zdecydujemy się na taką instalację, trzeba dowiedzieć się, jakie są rodzaje zbiorników na deszczówkę i czym się one charakteryzują.
Czy szamba muszą mieć odpowiednie atesty?
Stawiając nieruchomość, inwestor w myśl polskiego prawa, a mianowicie ustawy o zachowaniu czystości w gminach ma obowiązek wyposażyć ją w zbiornik nieczystości tj. szambo, o ile w danej lokalizacji nie ma możliwości na podłączenie budynku do sieci kanalizacyjnej. Ustawodawca nie pozostawił pełnej dowolności inwestorom, a określił szczegółowe wymagania dotyczące montowanych zbiorników.
Dla kogo szamba betonowe?
Betonowe szambo to rodzaj szamba ekologicznego. Ten zbiornik bezodpływowy powstaje z przygotowanych wcześniej prefabrykatów. Prawidłowo wykonany montaż elementów zapewnia szambu trwałość, a konstrukcja umożliwia zastosowanie nawet w wymagających warunkach. Wyjaśniamy w jakich sytuacjach szambo betonowe będzie najlepszym rozwiązaniem.
Co to są ekologiczne szamba?
Co należy wiedzieć o ekologicznych szambach? Czym różnią się od tradycyjnych zbiorników przeznaczonych do magazynowania nieczystości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w poniższym tekście. Opisujemy właściwości wodoszczelnych szamb ekologicznych, porównujemy je z innymi rodzajami szamb i przybliżamy dostępne modele. Zapraszamy do lektury!
Czy warto założyć szambo ekologiczne?
Jeśli nie ma możliwości podłączenia działki budowlanej do sieci kanalizacyjnej, ścieki muszą odprowadzane do zbiorników bezodpływowych. Jednym z nich może być ekologiczne szambo. Z czym wiąże się ta inwestycja i kiedy warto założyć taki rodzaj szamba? Przeanalizujmy!
Witamy na blogu firmy Anibud
Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu. Stworzyliśmy go w celu przybliżenia naszej oferty. Znajdziesz tu wpisy, w których umieścimy szczegółowe informacje na temat działania sprzedawanych przez nas produktów i świadczonych usług. Zachęcamy do lektury!